3 nenápadné lifehacky, které zrychlí váš rozvoj

Nedávno jsem v rámci projektu Opravdový vztah napsal článek o tom, jak si vytvořit recept na lásku. Za mě nic nenormálního. Proto mě překvapila řada mailů s dotazy, jak některé věci udělat konkrétně. Proto v tomto článku najdete tři věci, které vám umožní prožívat život intenzivněji a rozvíjet se rychleji. V lásce, byznysu, v čemkoliv.

Proč je přijetí minulosti klíčové pro naši budoucnost

Každý pátek máme setkání s týmem, které věnujeme pokecu a rozvoji nás samotných. Tentokrát přišlo téma, které leckomu zmrazí krev v žilách a otřese egem jako starým uschlým stromem. O to důležitější je o něm mluvit.

Jak se pravidelně dostávat do flow

Ovládněte vaši produktivitu, nebo ona ovládne vás. Druhý díl minikurzu Praktické principy produktivity odhaluje, jak funguje flow. Jaké postupy vám pomohou být ve flow pravidelně. A co vás do něj zaručeně nedostane. Pět minut pro vaši produktivitu je tady. Ponořte se do nich.

O slepičí krok? Ani náhodou!

Na Nový rok, o slepičí krok. Tahle pranostika demonstruje to, jak se po malých krůčcích prodlužuje den. V osobním rozvoji jsou malé krůčky velmi oblíbené. Proč taky ne. Jsou funkční. Ale jen chvilku. Když přijde na věc, potřebujete spíš sedmimílové boty. Tedy, pokud chcete někam dojít.

Život jako přes kopírák

Možná se může zdát, že žijeme v éře kopírování a levných napodobenin čehokoliv, kohokoliv a to v rekordním čase. Jenže to je trochu hlubší aneb jsem se zase jednou zamyslel a vy to teď můžete pár minut snášet.

Zbořený mýtus o produktivitě

Sedím u počítače a čumím do skypu jak husa do flašky. To, co se odehrává na druhé straně, jsem viděl snad už tisíckrát. A přesto je to pokaždé jiné, pokaždé poprvé. Jako déšť. Ten je taky mokrý a padá shora dolů. Ale v detailu…je pokaždé jiný. Svůj.

Když dojdete na konec, tak…

Konce patří k životu stejně jako nové začátky. Jenže tohle klišé se snadno říká a hůř žije. Tento příběh ukáže, že je tady možná ještě další rozměr. Takový, který osobnostně rozvojové magazíny nevidí a nemohou vidět.

Jak prodat zodpovědnost pro hrst dolarů (snadno a rychle)

Lidé jsou veskrze dobří. Záleží na tom, které a jak dlouho si ve svém životě tolerujete. Pokud podnikáte, vážíte si daného slova anebo jste neuvěřitelně zvídaví, bude příběh tohoto týdne právě pro vás. Je to něco jako příchuť na míru. Tak si to vychutnejte.

Koláče bez práce a bezuzdná snaha kontrolovat život

Nejspíš všichni znáte tu chvíli, kdy se vaše oči střetnou s někým jiným, neznámým na ulici. Jako by během chvilky probleskla jiskra poznání. Pochopení. Zalíbení? A pak se ten dotyčný vydá směrem k vám a řekne si o peníze. Tenhle transcendentní zážitek lze pravidelně a opakovaně prožít v Brně například u hlavního nádraží. Snadno se […]

Pozitivním myšlením k sociálním jistotám a nekonečné dřině

Pozitivní myšlení vám bude platné jak škodovce kolo od traktoru. Proč? Protože samo o sobě nestačí. Přesvědčilo mě o tom tento týden hned několik mých hráčů.

Podejte mi důtky, dlouho jsem se nebičoval…

Zažil jsem zajímavé setkání. Koučoval jsem hráčku, která byla pod tlakem. Představte si papiňák, který brzy bouchne. Ne, to je málo. Představte si papiňák, který nacpete do hydraulického lisu. Myslím, že tak nějak se mohla cítit.

Proč jsem přestal pomáhat ostatním

“Tak jsme si ve firmě řekli, že si přestaneme pomáhat,” řekl mi s úsměvem můj hráč. Říkejme mu třeba Standa. Je to mnohem lepší krycí jméno, než třeba CX-12479B, jak by to bylo v souladu s GDPR*. Chodíme se Standou každý pátek do kavárny v Brně.

Trocha vlastní poezie v každodenním bytí

Trocha vlastní poezie každý den prospěje vám i lidem ve vašem okolí. Doporučuje jedenáct zenových mnichů z deseti. Fakt. K tomuhle prohlášení mě přivedla zkušenost z koncertu undergroundové legendy Smädný mnich. Ale popořadě.